Warning: Illegal string offset 'media_type' in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152
Як позбутися клопів у гуртожитку | Унічтожитель

Як позбутися клопів у гуртожитку

Гуртожитом називається спеціально обладнані приміщення для тимчасового проживання великої кількості людей. Існує кілька видів гуртожитків, але всі вони пов’язані з досить низьким рівнем зручностей – студентські, робітники чи комерційні. Люди приїжджають на навчання, роботу, у відрядження, не особливо переймаючись своїм побутом у тимчасовому житлі, яке їм не належить. Якщо щось належить людині, то вона його доглядає і підтримує в належному стані, а з гуртожитком якраз все відбувається навпаки – людина приїхала на якийсь час, вона не дбатиме про свою кімнату, адже вона тут ненадовго і незабаром поїде у своїх справах. До побутових умов у таких випадках відносяться більш просто, недбало, тому гуртожитки завжди асоціюються з нижчим рівнем гігієни.

Гуртожитки різняться за типами планувань:

 • коридорного типу. Найбільш поширений вид гуртожитку, коли кімнати розташовані вздовж довгого коридору. При цьому санітарні вузли, кухні та інші загальні приміщення знаходяться на одному поверсі із житловими кімнатами;
 • блочного типу. Більше комфортні, ніж коридорного типу, характерні наявністю санітарного вузла на кілька кімнат (на блок);
 • квартирного типу. Найбільш комфортні, схожі на звичайні квартири у багатоповерхівці з окремим санвузлом у кожній квартирі.

За родом своєї діяльності люди приїжджають до гуртожитків із різних місць, можуть привозити особисті речі, майно. За такого кругообігу нерідкі випадки, коли разом з речами мешканців «мандрують» небажані гості – клопи. Люди селяться по кілька людей в одній кімнаті, речі складають, де доведеться. Для паразитів гуртожитку є ідеальними місцями для швидкого поширення.

У ЧОМУ СКЛАДНІСТЬ ЗНИЩЕННЯ КЛОПІВ в ГУРТожитках

Звичайно, з кровососами у гуртожитках завжди боролися та продовжують боротися, але це ускладнюється умовами проживання мешканців. Люди в кімнатах знаходяться буквально на відстані витягнутої руки один від одного, дозволяючи клопам вільно пересуватися по кімнаті. Стіни в кімнатах зазвичай тонкі, не герметичні, у них багато отворів, прорізів для комунікацій, тому навіть стіни не становлять перешкод для комах.

Виявивши паразитів в одній кімнаті та зайнявшись їх знищенням, мешканці змушені перебратися до іншої кімнати, переносячи їх разом із речами. При цькуванні в одній кімнаті, клопи без проблем переміщуються в сусідні, дозволяючи їм пережити «небезпечний» час і потім спокійно повернутись у знайомі стіни. Якщо ж з клопами не боротися, ці комахи буквально за пару місяців настільки розмножуватимуться, що проживання у гуртожитку стане неможливим.

Тому найефективнішим способом боротьби з паразитами у гуртожитку є одночасне їхнє знищення у всьому будинку. Але такі заходи дуже складно провести в умовах роботи гуртожитку, адже неможливо зупинити навчальний чи робочий процес щодо обробки будівлі.

У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА КЛОПІВ

Кожна людина представляє клопа виключно як комаху, що кровосмокче, незважаючи на те, що лише представники одного невеликого виду з багатьох десятків тисяч безпосередньо пристосувалися харчуватися людською кров’ю. Але людям цього достатньо, щоб ненавидіти цих комах і всіма засобами боротися з ними.

Клопи (постільні клопи) такі ненависні людині через свої укуси, неприємні, болючі, сверблячі. Сверблячка змушує людину розчісувати місце укусу, залишаючи невеликі рани, в які можуть потрапляти інфекційні захворювання. Для деяких людей укуси паразитів небезпечні тим, що можуть викликати сильні алергічні реакції. Характерна особливість клопів у тому, що для насичення йому недостатньо одного укусу, він робить багато укусів з відривом кількох сантиметрів друг від друга. Кожен укус супроводжується впорскуванням слини, яка також може містити збудники захворювань. Також небезпека представляє більшу ймовірність укусів одним клопом різних людей, які відпочивають в одній кімнаті, ніж переносяться різні захворювання.

Крім заражень, спричинених укусами, комахи створюють для людини атмосферу дискомфорту, адже складно нормально відпочити, виспатися, коли тебе постійно кусають.

МЕТОДИ ЗНИЩЕННЯ КЛОПІВ У ГУРТожитках

В даний час існує всього три способи знищення кровососних паразитів – механічний, фізичний (знищення комах та їх гнізд за допомогою температурного впливу) та хімічний (з використанням хімічних препаратів).

ЗАСТОСУВАННЯ НАРОДНИХ МЕТОДІВ БОРОТЬБИ З ПАРАЗИТАМИ

У всі часи людина намагалася позбутися клопів і ця боротьба триває протягом тисячоліть. Але проблема з комахами залишається і сьогодні. Для життєдіяльності постільних клопів необхідна кров, вони використовують як людську, і кров домашніх тварин, котрі живуть із людьми. І іншої їжі вони не приймають, тому спосіб отруїти кровососів за допомогою отруйних приманок не спрацює. Яку б приманку їм не підсунути, вони її не будуть, тому що постільним клопам потрібна тільки кров.

Народні засоби для боротьби з кровососами абсолютно безсилі, можуть призвести лише до тимчасового ефекту. В основному проти клопів використовують речовини з різким запахом. При обробці поверхонь такими рідинами (скипидаром, оцтом, ефірними оліями) багато комах не витримують і йдуть у більш спокійні місця. Але після вивітрювання запаху вони все одно повернуться, та й такий метод не позбавить їх яєць.

Деякі рослини (полин, валеріана, пижма) виділяють запахи, які не подобаються кровососам, але позбутися клопів за допомогою цих рослин теж не вийде.

МЕХАНІЧНІ СПОСОБИ ЗНИЩЕННЯ ПОСТІЛЬНИХ КЛОПІВ

Для знищення паразитів необхідно визначити всі місця їх скупчення – гнізда. Кровососи відносяться до нічних жителів, тому вдень дорослі особини ховаються в гніздах, де також відкладають свої яйця. Виявивши гніздо, розпочинаємо механічне знищення, при якому роздавлюються дорослі особини, німфи та кладки яєць. Необхідно ретельно зіскребати всі продукти життєдіяльності паразитів, бажано обробити гнізда оцтом або скипидаром (обов’язково використовуйте засоби захисту шкіри та органів дихання). Вміст гнізда поміщаємо в герметичне впакування, виносимо з приміщення.

Зверніть увагу, що гніздо може бути не одне, тому необхідно ретельно перевірити інші затишні місця. Комахи переміщуються по всіх поверхнях, тому звертайте увагу не тільки на горизонтальні, але і вертикальні або похилі поверхні.

Де можна знайти гніздо кровососів:

 • нижні та бічні сторони матраців, шви, основи та спинки ліжок;
 • постільна білизна, приладдя, подушки, покривала, килимок та інший текстиль, що знаходиться поблизу спального місця;
 • задні стіни меблів;
 • світильники, вентиляція, побутова техніка, розетки, вимикачі;
 • під плінтусами, шпалерами, лінолеумом;
 • щілини у підлогах, стінах.

ФІЗИЧНІ СПОСОБИ

Фізичні методи полягають у впливі на клопів критичними їм температурами. При першому способі ефективне виморожування. Комахи, що кровосмокчуть, не витримують низькі температури нижче -17°С, тому в морозну погоду відключається опалення, відкриваються всі вікна і двері. У звичайній міській квартирі такий метод не дасть належного ефекту, так як центральні комунікації багатоповерхового будинку не дозволять настільки остудити квартиру, такий метод більш застосовний до приватних будинків і дач. Ще однією перешкодою до вимороження клопів є український клімат, при якому температура -20°С виглядає чимось фантастичним.

При другому способі паразитів знищують високими температурами, переважно обробляють струменями гарячої пари. Дорослих особин можна знищити парою вище +40°С, кладки гинуть за нормальної температури +55°С. Для парообробки можна використовувати звичайний побутовий парогенератор, обробка повинна проводитися напрямком струменя гарячої пари безпосередньо на комах, їх яйця та гнізда. Декілька хвилин буде достатньо для повного знищення паразитів, але обробка повинна проводитися особливо ретельно. Пропустивши невелику ділянку поверхні, ви ризикуєте залишити живі особини комах, які можуть швидко відновити свою чисельність.

ХІМІЧНИЙ МЕТОД

На цьому етапі боротьби з кровососами вважається найбільш надійним способом знищення. Заснований на застосуванні хімічних речовин, які вбивають дорослих особин та їх яйця при контакті з речовиною або при її вдиханні комахами.

Розроблено безліч препаратів, що борються з комахами – інсектицидів, найбільший ефект проти кровососних спостерігається при застосуванні хімікатів, основою яких є циперметрин, перметрин, імідаклоприд, тетраметрин. Випускаються інсектициди різних форм, найбільш зручні для застосування у формі спрею.

Спрей розпорошується на живих особин, на кладки яєць, гнізда та інші місця, можливого їх поширення. Достатньо почекати 15-20 хвилин, після чого провітрюється приміщення. Усі комахи та їх яйця будуть знищені, ефект від інсектицидів збережеться від 20 до 60 днів залежно від хімічного препарату. Сучасні препарати, що знищують кровососів не становлять небезпеки для людини та свійських тварин.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ОБРОБКА ГУРтожитку

Ми вже розібралися, що обробка гуртожитку для знищення комах може супроводжуватись деякими труднощами, пов’язаними з режимом роботи самого гуртожитку. Для повноцінної обробки всіх приміщень достатньо одного разу, але всі заходи необхідно проводити особливо ретельно, не пропускаючи гнізд постільних клопів. Щоб гарантовано знищити паразитів у всьому будинку, обробці необхідно піддати абсолютно всі приміщення гуртожитку, як житлові, так і технічні. Тільки таким чином унеможливлюється міграція комах між кімнатами або поверхами будівлі. Можна обробляти побічно або поверхово, але такі заходи матимуть лише тимчасовий ефект.

Від підготовчих робіт залежить ефективність повної обробки гуртожитку. Кожна кімната має бути попередньо підготовлена, для чого:

 • наводиться порядок, забирається сміття, виносяться зайві речі;
 • витирається пил, вимиваються грязьові відкладення;
 • відсуваються всі меблі;
 • готуються для обробки матраци;
 • виноситься посуд, продукти харчування та особисті речі (можна запакувати в целофанові пакети);
 • всі постільні речі, інший текстиль піддають пранню, прасуванню.

При обробці кімнат гуртожитку хімічними речовинами, необхідно мінімізувати кількість людей, які перебувають у будівлі. Перед використанням інсектицидів обов’язково вивчається інструкція виробника, всі роботи проводяться у засобах захисту шкіри та органів дихання.

Після проведення всіх заходів щодо знищення комах кімнати обов’язково провітрюються, після чого проводиться прибирання приміщень, вимивання всіх поверхонь мильно-содовими розчинами. Всі загиблі паразити та продукти їхньої життєдіяльності збираються щітками або пилососом.

Для повного знищення всіх кровососів у гуртожитку достатньо один раз провести якісну обробку всієї будівлі. Протягом 10-14 днів після обробки необхідно перевіряти кімнати щодо повторної появи комах. При необхідності повторних обробок використовуються інші інсектициди, це робиться недопущення звикання до певних хімічних речовин.

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ

Щоб не допускати появи та подальшого розповсюдження клопів у гуртожитках, потрібно створювати такі умови у кімнатах, за яких кровопивцям буде складно виживати. При перших проявах клопів мешканці повинні бити на сполох, у жодному разі не вдаватися до народних засобів, що тільки відлякують комах. Основний метод боротьби з паразитами у гуртожитках – не допустити їхнього поширення.

Якщо з’явилися перші постраждалі, таку кімнату обробляють насамперед. Щоб спростити пошук клопових гнізд, необхідно підклеїти шпалери, лінолеум, закласти щілини в підлогах, стінах, розібрати звалені речі.

Потрібно пам’ятати, що за відсутності елементарних побутових умов, комахи здатні «заселити» будь-який будинок протягом лічені тижнів і вивести їх без професійної обробки інсектицидами практично нереально.

 

Перезвоните мне!