Warning: Illegal string offset 'media_type' in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152
Які існують види дезинфекції? | Унічтожитель

Які є види дезінфекції. Що таке осередкова дезінфекція

Дезінфекція – комплекс заходів, спрямованих на знищення різноманітних збудників інфекційних захворювань та руйнування їх токсинів, які знаходяться на навколишніх предметах і поверхнях. До збудників інфекційних захворювань відносять віруси, наприклад, грип, вітряна віспа, герпес та бактерії (стафілококи, стрептококи тощо). Всі ці мікроорганізми можуть призводити до різних захворювань людини, від банальної застуди до таких серйозних захворювань, як холера, сибірка або чума. Віруси та бактерії здатні дуже швидко розмножуватися, поширюючись і заражаючи все більше людей.

На запобігання поширенню збудників інфекційних захворювань та спрямовані всі заходи дезінфекції. Іншими словами, під дезінфекцією розуміють обробку всіх поверхонь, предметів та повітряного простору, на яких були виявлені хвороботворні віруси та бактерії. Таку обробку доцільніше проводити у закритому чи обмеженому просторі.

Виходячи зі складності обстановки та потреби існує три основні види дезінфекції:

 • профілактична;
 • поточна;
 • заключна.

Давайте розглянемо основні їхні відмінності.

ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗІНФЕКЦІЯ

Профілактичні процедури мають на увазі обробку предметів, меблів, підлог миючими засобами, що містять бактерицидні добавки. Навіть звичайне миття рук відноситься до профілактичних заходів. Такі процедури спрямовані на недопущення виникнення вогнищ інфекційних захворювань та проводяться на регулярній основі незалежно від епідемічної обстановки.

Профілактична дезінфекція обов’язково повинна проводитися в громадських місцях, до яких належать:

 • лікарні, санаторії та інші медичні заклади;
 • дошкільні заклади, школи та інші навчальні організації;
 • банки, пошти;
 • магазини та об’єкти громадського харчування.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції профілактичні процедури слід проводити і в інших місцях масового скупчення людей, наприклад, у під’їздах та ліфтах багатоквартирних будинків, у громадському транспорті тощо.

ПОТОЧНА ДЕЗІНФЕКЦІЯ

Поточна дезінфекція проводиться з метою обмеження поширення інфекційних захворювань і недопущення їх виходу з вогнища захворювання. Такі заходи передбачають санітарну обробку речей та поверхонь біля ліжка зараженого хворого, приміщення, ізолятора або цілого відділення лікарні. До таких заходів відносять:

 • миття всіх поверхонь;
 • прання білизни;
 • знезараження повітря.

Для миття поверхонь, прання білизни використовуються спеціальні препарати, що призводять до загибелі патогенів інфекційних захворювань. Ці препарати у своєму складі повинні містити речовини, що виключають їх накопичення в просторі, що обробляється, а при обробці поверхонь біля ліжка хворого використовують препарати, нешкідливі для людського організму.

У наших медичних закладах найбільш популярними є розчини, що містять хлор, але також обробка проводиться галогеномісними, кисневмісними засобами, поверхнево-активними речовинами, спиртами, фенолами. Всі ці засоби руйнують оболонку збудників інфекційних захворювань, дозволяючи їх фізично знищувати. Основне правило при застосуванні таких дезактивуючих препаратів – безпека для людини, навколишнього середовища та не заподіяння шкоди речам та поверхням.

Для знищення патогенів у повітрі приміщень, де почалося поширення інфекційних захворювань, застосовують знезаражуючі гази. Перш ніж розпочати таку обробку, потрібне рішення відповідних санітарно-епідеміологічних фахівців, які встановлять, з яким типом збудника зіткнулися, яку методику та препарати знезараження слід застосувати. Застосування газів для знищення вірусів та бактерій у повітрі дозволяє максимально зменшити ймовірність подальшого поширення інфекційного захворювання на повітряно-краплинний шлях.

ЗАКЛЮЧНА ДЕЗІНФЕКЦІЯ

Заключна дезінфекція призначена для знищення патогенів інфекційних вірусних захворювань з метою звільнення епідемічного вогнища від збудників, розсіяних хворим. Така обробка застосовується за відсутності діючого джерела інфікування, наприклад, після виписки хворого чи його транспортування іншого місця лікування.

При заключній дезінфекції використовують спеціальні парогенератори та пристрої, що випромінюють ультрафіолетові промені.

Вогнищева дезинфекція

З численних медичних джерел нам також відомо про осередкову дезінфекцію. То що це таке? Під поняттям осередкової дезінфекції ховається поєднання заходів поточної та заключної дезінфекцій.

Основне призначення осередкової дезінфекції – максимальне знищення бактерій та вірусів у приміщенні чи боксі, де розміщена інфікована людина. Ці заходи дозволяють значно наблизити одужання хворого, зменшують до мінімуму ймовірність поширення інфекційного захворювання за межами вогнища, запобігають ризикам захворювання медичного персоналу.

У медичних закладах осередкова дезінфекція проводиться силами відповідного персоналу. Заходи знезараження включають прання всіх тканинних речей, миття всіх інших речей і поверхонь, з якими стикається інфікований.

Медичні працівники, які проводять таку дезінфекцію, інструктуються за способами проведення знезараження. Слід пам’ятати, що посуд перед миттям попередньо замочується і надалі піддається кип’ятінню. Для прання слід використовувати дезінфекційний розчин, концентрацію та склад якого підбирають, виходячи з виду збудника. Але існують і спеціальні засоби широкого спектру дії, які нашого часу активно застосовують у медицині.

МЕТОДИ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

Залежно від ступеня зараженості та параметрів вогнища зараження застосовується кілька методів знешкодження вірусів та бактерій:

 • механічний;
 • фізичний;
 • хімічний;
 • біологічний.

Механічний метод – найпростіший і менш надійний спосіб знищення вірусів та бактерій, спрямований на зменшення патогенів у приміщенні (миття поверхонь та предметів, прання білизни, знищення сміття та медичних відходів).

При фізичному методі знищується більшість хвороботворних мікроорганізмів, тому що такий метод передбачає руйнування оболонки збудника та його подальшу загибель. В основі методу лежить застосування високих температур, за яких гине більшість бактерій та вірусів. До такого методу належить парообробка, кип’ятіння, прогрівання, кварцювання, застосування бактерицидних ламп.

Найбільш ефективним методом дезінфекції є хімічний метод усунення осередків інфекції. Даний метод заснований на використанні хімічних речовин, переважно хлоровмісних. Такі речовини розпорошуються за допомогою спеціального обладнання на поверхні та предмети у приміщеннях. Хоча вони знищують віруси та бактерії, для організму людини ці хімічні засоби практично безпечні.

Біологічним способом користуються досить рідко, оскільки він коштує дорожче інших і дуже вибагливий щодо підготовчих робіт. Заснований на використанні інших мікроорганізмів, що пригнічують ріст або знищують хвороботворні бактерії та віруси.

ПРОФЕСІЙНІ ПОСЛУГИ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

Якщо медичні працівники проводять дезінфекційні заходи у своїх медичних закладах самостійно, то для проведення знезараження в інших приміщеннях користуються послугами професійних дезінфекторів. Спеціалізовані компанії, що надають послуги знезараження, знищують бактерії та віруси у приватних будинках та квартирах, офісних установах, у магазинах та торгових центрах, багатьох інших громадських організаціях.

Компанія «Унічтожитель» пропонує комплексні послуги професійної дезінфекції. Наші фахівці не тільки запобігають поширенню інфекційних захворювань, але й повністю очистять ваші приміщення від небезпечних вірусів та бактерій.

Зателефонувавши за вказаними телефонами, кожен клієнт отримає вичерпну інформацію про наші послуги. Менеджери компанії оформлять заявку на проведення дезінфекції в будь-який зручний для вас час.

 

Перезвоните мне!