Warning: Illegal string offset 'media_type' in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152
Які існують способи знищення тарганів | Рекомендації від Унічтожителя

Які існують способи знищення тарганів

Таргани, які проживають у наших будинках, а це руді (прусаки) і рідше чорні, належать до синантропних організмів, тобто організмів, спосіб життя яких тісно пов’язаний з людиною та її житлом. У дикій природі ці комахи якщо й трапляються, то відбувається це неподалік людського житла чи інших об’єктів його життєдіяльності.

Дуже чутливі таргани до зниження температури, адже гинуть вони вже при -5 ° С, тому живуть у теплому кліматі і в приміщеннях, що цілорічно опалюються, холодних північних регіонах нашої планети. До харчування ці комахи невибагливі, особливою популярністю вони є брудні, захаращені приміщення, на кшталт підвалів, сміттєпроводів, каналізацій.

Все б нічого, але в пошуках їжі та інших місць проживання вони легко здатні проникати і в людське житло вентиляційними отворами, каналізаційними трубами, щілинами в стінах, перекриттях. Для життя їм необхідна вода, тому улюбленими місцями їх проживання є кухонні приміщення та ванні кімнати, саме в таких приміщеннях люди вперше зустрічають тарганів.

Навіть одна комаха – привід бити на сполох. Вони дуже швидко розмножуються, тому, помітивши одного таргана, необхідно терміново зайнятися його знищенням та обстеженням можливих місць його перебування. На ранніх етапах виявлення з цими шкідниками можна впоратися і народними способами, але якщо вони розплодилися у великих кількостях, вивести їх можуть лише дезінсектори за допомогою сучасних інсектицидів.

В ЧОМУ ШКОДА ТАРАКАНІВ

Таргани дуже живучі і відсутність харчування для них не є великою проблемою. При повній відсутності їжі вони можуть прожити близько двох місяців, але ці шкідники можуть харчуватися милом, шкіряними виробами, деякими видами тканин, клеями, людським волоссям, що впало, пилом та іншими забрудненнями. Цілком неїстівними для них є лише металеві, скляні та пластмасові вироби, тому в наших квартирах таргани завжди знайдуть їжу.

Єдине, без чого вони не зможуть прожити і сім днів – це вода. Вони обов’язково прагнутимуть джерел води, якими для тарганів можуть бути вологі кухонні поверхні, простори за холодильниками, конденсат на трубах і на стінах, протікання і розлиті рідини. Якщо у ванній кімнаті та в кухонних приміщеннях буде дуже сухо – це обмежить джерела води для тарганів і буде перешкодою для їх розмноження.

способы уничтожения тараканов

Навіть у дуже охайних господарів можуть завестися таргани, і це абсолютно не залежить від чистоти кухонної поверхні, наявності пилу за холодильником і в кухонних шафах, сміття, що вчасно виноситься. Справа в тому, що ці шкідники перебувають у постійному пошуку, тому можуть мігрувати з квартир, де їх дуже багато, шукати нове місце проживання, джерела їжі, рятуючись від інтенсивного цькування.

Помітивши таргана або продукти його життєдіяльності у вашій квартирі, обов’язково, насамперед, перевірте місця, де збираються залишки їжі, інше сміття, а також біля раковин. Такі місця зазвичай приваблюють їх своїм теплом, їжею, вологістю та відсутністю сонячного світла. Зверніть увагу на кухонні побутові прилади, комп’ютери та телевізори, адже ці комахи із задоволенням можуть оселитися в них. А ось прохолодні місця та протяги не приваблюють тарганів, бо там дуже холодно для розведення потомства.

Здавалося б, у чому проблема, маленькі комахи їдять відходи, п’ють трохи води та бігають у нічний час, не завдаючи жодної шкоди. Не поспішайте робити висновки, адже вони можуть переносити небезпечні інфекційні захворювання, стати джерелом гельмінтних інвазій та алергічних реакцій.

Головною проблемою при знищенні тарганів є їхній нічний спосіб життя. Вдень вони ховаються, виходячи на пошуки їжі та води у темний час доби. Якими б швидкими не були шкідники, їх можна обчислити за продуктами їхньої життєдіяльності:

 • запах. Таргани для залучення інших особин використовують продукти зовнішньої секреції – феромони, які мають специфічний запах;
 • яйця. Комахи відкладають 30-40 яєць у коричневу капсулу (набряку) завдовжки близько 8 мм. Жіночі особини носять цю капсулу на собі доти, доки з яєць не вилуплюються молоді особини;
 • екскременти. Вони є крихітними забрудненнями у вигляді точок, які шкідники залишають у місцях свого перебування. Ці точки можна побачити неозброєним поглядом на будь-яких поверхнях, посуді та навіть продуктах харчування.

Виявивши у своєму житлі хоча б одну з перелічених вище ознак, необхідно вживати термінових заходів, оскільки комахи вже розмножуються і звичайними, народними засобами їх знищити буде дуже складно.

Який метод боротьби з тарганами найбільш ефективний

Вирішивши починати боротьбу з тарганами, подбайте про підготовку приміщення. Для цього необхідно надійно закрити всі продукти харчування, щоб уникнути попадання на них частинок отрут, наприклад, у холодильнику або в різних герметичних контейнерах. Також потрібно відмити поверхні від жирових плям і пилу, позбавитися води, насухо витерши раковини і ванну.

На війні всі засоби хороші, але у боротьбі з тарганами найефективнішим методом є використання хімічних препаратів, призначених для знищення шкідливих комах – інсектицидів. Використання народних засобів можливе на ранніх етапах поширення шкідників або відлякування від власного житла. До народних засобів боротьби з комахами можна віднести:

 • оцтову есенцію;
 • буру (неорганічна сполука, натрієва сіль борної кислоти, найбільш поширена і використовувана сполука бору);
 • нашатирний спирт;
 • натуральні ефірні олії;
 • борну кислоту.

Всі ці засоби ефективні при невеликих кількостях шкідників, але при запущеному стані приміщення необхідно застосування інсектицидів, тільки хімічними речовинами інтенсивної дії можна знищити їх.

Також до народних засобів можна віднести і рослину, запах якої настільки не подобається тарганам, що навіть відлякує їх – звичайна герань. Поставивши кілька вазонів з геранню на кухні, ви відлякаєте цих неприємних шкідників.

На ринку є безліч хімічних речовин, призначених для знищення тарганів, всі вони бувають у вигляді рідини, гелеподібні, пастоподібні або аерозолі. Вони безпечні для людини та домашніх тварин за умови правильного використання. Обов’язково вивчіть умови експлуатації, вказані виробником на упаковці.

Ще одна особливість тарганів – здатність швидко виробляти імунітет до інсектицидів. Купуючи чергове хімічне засіб боротьби з шкідниками, слід вибирати препарат з іншим основним діючим компонентом у його складі, ніж в попереднього випадку. Довго використовуючи народні засоби і магазинні препарати, ви знищите велику кількість паразитів, але не всіх, а в інших виробиться стійкий імунітет до отрути, таким чином, повністю вивести їх буде ще складніше.

Основні місця нанесення:

 • задній простір холодильника;
 • задня стінка кухонних меблів;
 • під раковиною у кухонному приміщенні;
 • у санвузлах;
 • біля розташування відра для сміття;
 • на плінтусах та в кутах приміщень;
 • у житлових приміщеннях за меблями та у темних місцях.

Максимальну безпеку забезпечують гелеподібні чи пастоподібні засоби знищення комах. Такі інсектициди не випаровуються, тому у повітря не виділяються небезпечні речовини, які можуть потрапити до органів дихання людини чи свійських тварин. Також перевагою інсектицидів у вигляді гелю або пасти є їхня властивість не твердіти тривалий час, протягом якого таргани їх поглинатимуть. Якось нанесені речовини працюватимуть досить довго, знищуючи велику кількість шкідників.

Особливою популярністю користуються інсектициди у вигляді аерозолів. Такі засоби відмінно підходять для використання у важкодоступних місцях. Завжди знайдуться місця у квартирі, куди гель, пасту чи інші пастки ніяк не встановити, а розбризкавши аерозоль, його дрібні крапельки чи пари обов’язково потраплять у найнедоступніші місця. Наприклад, спрей можна застосувати за громіздкими меблями або для обробки плінтусів. Але аерозолі мають недоліки, які необхідно враховувати:

 • при використанні спреїв усі жителі та домашні тварини повинні знаходитись у всіх приміщень певний час;
 • користуватися аерозолями необхідно з використанням спеціальних засобів захисту, особливо необхідно захищати органи зору та дихання;
 • завершивши обробку, слід добре провітрити всі приміщення (час провітрювання виробники вказують на упаковці) і ретельно промити всі поверхні.

Існують і інші пристрої, призначені для позбавлення від тарганів. Ринок наповнений різноманітними пастками та відлякувачами, які не становлять небезпеки для здоров’я. Але треба розуміти, що такі пристрої здатні справлятися тільки з невеликою кількістю комах на ранній стадії їх поширення.

У особливо запущених випадках ні народними, ні іншими засобами шкідників не вивести. У цьому випадку потрібно викликати спеціалізовану бригаду для повної дезінсекції приміщення. І слід пам’ятати, що ніякий навіть сучасний засіб не забезпечить стовідсоткового результату у боротьбі зі шкідниками. Можливо, доведеться проводити процедури два і більше разів.

ЯКИМ ОБРАЗОМ НЕ ДОПУСТИТИ ПОЯВИ ТАРАКАНІВ У БУДИНКУ

НЕ ДОПУСТИТЬ ПОЯВЛЕНИЯ ТАРАКАНОВ В ДОМЕ

Таргани дуже активні істоти, які здатні проникнути практично у будь-які приміщення. Так, сітка на вентиляційних отворах, герметизація всіх щілин у стінах, підлогах, стелях, віконних та дверних рамах значно ускладнять попадання комах у ваше житло, але не забезпечать стовідсоткової безпеки. Ці шкідники можуть потрапити до вашої квартири іншими шляхами, наприклад, ви самі їх можете занести з речами чи меблями. Потрібно вчасно виявити порушника та знищити його, не даючи змоги залишити потомство.

Прусаки мають гарний нюх, тому регулярно залишаючи залишки їжі на столі, не прибираючи своєчасно харчові відходи, збираючи по кілька днів брудний посуд чи сміття, ви фактично закликаєте тарганів зайти до вас у гості.

Існує кілька простих порад, дотримання яких дозволить звести до мінімуму можливість появи та розмноження у приміщеннях прусаків:

 • необхідно регулярно проводити сухе та вологе прибирання всіх поверхонь;
 • не допускайте накопичення жирових відкладень на кухні;
 • періодично прибирайте пил, що накопичується під холодильником та за меблями;
 • при сильних забрудненнях використовуйте засоби побутової хімії;
 • їжу, яку не доїли, необхідно упаковувати у спеціальні ємності та контейнери;
 • корм для свійських тварин також повинен перебувати в упакованому стані;
 • необхідно своєчасно мити брудний посуд та насухо його витирати, у тому числі миски для тварин;
 • контролюйте відкриті джерела води;
 • не допускайте течі труб, у разі їх виникнення забезпечте своєчасне усунення.

Існують і проблемні місця в наших оселях, в яких можуть заводитися таргани і звідки їх дуже важко вивести. Це простір під натяжними стелями, фальшпанелями та гіпсокартоном. У цих місцях практично неможливо знищити шкідників без демонтажу конструкцій, і це слід враховувати при ремонтних роботах у приміщеннях, в яких вони можуть заводитися. У разі необхідно проводити обробку поверхонь з допомогою спеціального інсектицидного гелю.

 

Перезвоните мне!