Warning: Illegal string offset 'media_type' in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152
Чому необхідно знищувати тарганів | Унічтожитель

Чому необхідно знищувати тарганів

Таргани відносяться до комах, сама згадка про які викликає почуття огиди та гидливості. Ці всюдисущі комахи залишають за собою неприємні сліди своєї життєдіяльності, а при великих їх кількостях, у приміщенні встановлюється незрівнянний неприємний запах, який досить складно вивести.

Незважаючи на це, для багатьох мешканців будинків, квартир чи власників громадських закладів поява одиничних тарганів у їхніх приміщеннях не є приводом для занепокоєння. Як показує практика, клієнти викликають професійних дезінсекторів лише у запущених випадках, коли у приміщеннях розлучилися маси комах чи випадках неодноразових і безуспішних спроб самостійно позбутися їх.

Важливо запам’ятати – поява однієї-двох особин цих комах вже має викликати тривогу, адже ігнорування цієї, начебто невеликої проблеми може обернутися важкими наслідками: можливі деякі захворювання або алергічні реакції, пошкодження продукції, обладнання, втрата іміджу організації. Надійніше і дешевше за перших ознак появи тарганів викликати професійного дезінсектора, ніж вирішувати наслідки розмноження комах і оплачувати послуги травлення тарганів у занедбаних випадках.

ВИДИ ТАРАКАНІВ, ЩО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ У НАШИХ житлах і МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ

Незважаючи на переважно негативну взаємодію тарганів з людством, 16 видів цих комах занесено до Червоної книги погрожуваних знищенню видів, всього ж науці відомо понад 4600 видів тарганів, що живуть на нашій планеті. Давайте розглянемо види комах, які найчастіше зустрічаються в наших приміщеннях.

1. Руді таргани або прусаки. Ці комахи невеликих розмірів, що досягають до 16 мм завдовжки, є найпоширенішим видом тарганів. Має руде або рудувато-жовте забарвлення, в хороших умовах може прожити до одного року. Можуть швидко пересуватися по будь-яких поверхнях, у тому числі по стінах та стелі. Найбільше накопичуються на кухні, у санвузлах та ванних кімнатах, тобто у безпосередній близькості від джерел їжі та води. Можуть ховатися в денний час у місцях, недоступних сонячному світлу, наприклад біля відра для сміття, за меблями, холодильником, під раковиною, ванною, під плінтусами, у вентиляційному каналі та в побутових приладах.

Прусаки, при контакті з залишками продуктів харчування, з брудом, сміттям, фекаліями, що накопичилася в щілинах, так і зі свіжими продуктами і чистим посудом, можуть стати причиною поширення різних небезпечних захворювань. Саме через них можуть бути випадки зараження людини глистами, прояви розладів шлунка, нерідко виникненню у людей алергічних реакцій. Зафіксовано рідкісні випадки нападу на людину, коли комахи з’їдали епітелії зі слизових оболонок тіла. Найбільш ефективним засобом боротьби з рудими тарганами є спеціальні гелі з контактно-кишковими отруйними речовинами.

2. Чорні таргани. Більш великі комахи, що досягають трьох сантиметрів у довжину, названі через монотонне смоляно-буре або чорно-буре забарвлення з металевим блиском. Менш примхливий, ніж рудий побратим, тому для повноцінної життєдіяльності йому підходять приміщення з нижчими температурами. Здатний швидко пересуватися, але тільки горизонтальною поверхнею. Помітно програє рудому таргану у швидкості розмноження, тривалості життя та здатності адаптуватися до отрути. В основному проживають у підвальних та цокольних приміщеннях, у каналізації, але можуть влаштуватися і на кухні.

Чорний тарган може поширювати інфекційні захворювання, тому з ними також потрібно боротися. Для знищення найефективнішими є хімічні препарати, що поширюються розбризкуванням, зрошенням.

3. Меблеві таргани. Невеликі комахи, довжиною близько 13 мм, схожі на рудих побратимів. Але, на відміну від прусаків, живуть всього близько чотирьох місяців і добре почуваються в місцях, де немає поблизу розташованих джерел води. А це спальні, комори, приміщення магазином, офісів та промислових об’єктів. Як і представники інших видів, меблеві таргани поширюють інфекційні захворювання. Для знищення шкідників ефективні хімічні препарати тривалого впливу, також застосовують пастки з клейовим складом.

4. Американські таргани. Серед усіх тарганів, що мешкають поряд із людиною, мають найбільші параметри, деякі особини можуть досягати 5 сантиметрів та прожити до трьох років. Мають блискуче-червоне або шоколадно-коричневе забарвлення. Ці шкідники швидко бігають горизонтальними поверхнями і стінами, стрибають і навіть літають. Для місць проживання вибирають теплі та сирі місця, наприклад теплиці, каналізації та інші підземні комунікації. Американські таргани можуть поширювати глисти та інфекційні захворювання. Для боротьби з ними застосовують контактну дезінсекцію препаратами тривалого дії.

 

Перезвоните мне!