Warning: Illegal string offset 'media_type' in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/unichtoz/unichtozhytel.com/www/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152
Чи допоможуть ремонтні роботи позбавитися тарганів у квартирі | Унічтожитель

Чи допоможуть ремонтні роботи позбутися тарганів у квартирі?

Таргани – це одні з найвідоміших комах, які проживають поряд із людиною. Досить важко знайти людей, які не зустрічалися із цими шкідниками або не чули про них. Таргани відрізняються великою витривалістю і чудовою живучістю, що дозволяє їм успішно протистояти багатьом отрутам і пасткам. Якщо в приміщенні з’явилися ці шкідники, то позбавитися їх досить важко.

Особливою популярністю у цих шкідників залишаються багатоповерхові будинки з великою кількістю мешканців. Багато хто чув про проблему навали комах у гуртожитках, але власники окремих квартир у багатоквартирному будинку також не застраховані від небажаних «мешканців». Вся справа у колективному проживанні маси людей на обмеженій території. Можна мати чудовий ремонт та ідеальну чистоту в квартирі, а комахи все одно вас відвідають, оскільки деякі сусіди такими умовами проживання не можуть похвалитися.

Достатньо щілини в стіні, під дверима або відкритого вікна для проникнення комахи, і не варто розслаблятися – навіть одного таргана достатньо, щоб перетворити вашу тиху квартирку на розсадник шкідників.

ЯК комахи ПРОНІКАЮТЬ У НАШІ КВАРТИРИ

Помітити появу таргана в квартирі нескладно – це невелика комаха (близько 2 сантиметрів у довжину), яка здатна швидко пересуватися різними поверхнями. Основним джерелом поширення комах є сусідські квартири, комахи переміщуються між квартирами по численних щілинах у стінах, по вентиляційних шахтах та інших комунікаціях, при відкритих дверях коридорами, також вони можуть «мандрувати» зовнішніми стінами будинку, потрапляючи в квартиру через вікна та балкони .

Основні причини поширення тарганів:

 • антисанітарію у квартирі. Неприбрана квартира, накидані речі, нерегулярне винесення сміття, нагромадження немитого посуду, сильні забруднення поверхонь та жирові відкладення на кухні, скупчення пилових відкладень під меблями та холодильником – ідеальні умови для проживання шкідників;
 • харчові продукти та залишки їжі зберігаються невпакованими та у вільному доступі;
 • наявність шкідників у сусідів.

Найбільш активно таргани подорожують між квартирами в зимовий час, це пов’язано з тим, що вони відносяться до теплолюбних комах, які бояться низьких температур і прагнуть тепла.

Крім найпоширенішого способу появи тарганів у вашому житлі – їхнє самостійне переміщення між квартирами, існують і інші джерела занесення шкідників до будинку:

 • верхній одяг та речі після відвідування місць, де живуть паразити;
 • меблі та речі, придбані у неохайних господарів;
 • речі та продукти з магазинів;
 • посилки, бандеролі.

Зверніть увагу, що хоча таргани є невибагливими комахами, але селяться вони переважно у місцях, де є їжа, вода та тепло. У прохолодних місцях та на протягах їх рідко зустрінеш, адже такі умови не підходять для розведення потомства. Найбільш важливою умовою для їх проживання є вода, без води вони не можуть прожити і семи днів. І для цих шкідників цілком достатньо вологих кухонних поверхонь, конденсату на трубах та за холодильниками, протікання та розлитих рідин, тому таргани переважно зустрічаються на кухнях та у ванних кімнатах. А як їжа для них може служити мило, шкіряні вироби, деякі види тканин, клеї, впале людське волосся, грудки пилу та інші забруднення.

ЧИ МОЖЕ РЕМОНТ ВРЯТУВАТИ ВІД ТАРганів

Багато людей вважають, що ремонтні роботи можуть позбавити їх усюдисущих комах. Можливо, вони і мають рацію, але це судження правильне тільки для комплексного ремонту, коли знищуються всі місця проживання і розмноження, закладаються всі щілини в стінах, ремонтуються труби, що припливають, і т.д. Такі умови стануть некомфортними для паразитів і їм швидше за все доведеться піти з вашої квартири. Але ніхто вам не дасть гарантії, що після закінчення ремонтних робіт таргани не прийдуть до вас знову.

Що стосується косметичного ремонту, то такі роботи не завдадуть суттєвої шкоди для комах. Заміна меблів або переклеювання шпалер не дасть необхідного ефекту – таргани дуже швидко відновлять свою популяцію.

А наявність тарганів за стіною у сусідів не врятує вашу квартиру за будь-яких ремонтних робіт. Виняток може бути лише при комплексних ремонтах, коли ремонтні роботи проводитимуться відразу в кількох квартирах, заражених комахами.

МЕТОДИ БОРОТЬБИ З ТАРганами

Завжди можна самостійно спробувати позбутися набридливих паразитів, для цього існує комплекс заходів:

 • спочатку необхідно провести генеральне прибирання. Для цього позбавляються всього сміття, залишків їжі, вичищаються всі застарілі забруднення, забираються пилові відкладення під меблями і в просторі за нею;
 • знищення джерел розповсюдження тарганів. Для цього визначають та закладають місця можливого проникнення комах у приміщення та місця їх розмноження. Можливо, доведеться ремонтувати стіни, стелю та підлоги, необхідно закласти всі щілини;
 • для остаточного знищення комах, рекомендуємо скористатися спеціальними засобами, які можна придбати у відділах побутової хімії.

ЗАСОБИ ДЛЯ ЗНИЩЕННЯ комах

Існує безліч ефективних засобів знищення або виведення тарганів із квартири. На ринку досить різних аерозолів, порошків, гелів, крейд, пасток і відлякувачів, що дозволяють позбутися всюдисущих комах. А багатьом відома ще одна популярна речовина – борна кислота, яку розсипали в місцях їх харчування та найчастішого пересування. Також борну кислоту змішували з борошном, скочували з цієї маси кульки та розкладали їх по кутах, під меблями та в інших місцях.

Перед використанням хімічних засобів обов’язково вивчіть інструкцію щодо їх застосування та заходи безпеки.

 1. Аерозоль. Найшвидший спосіб, при якому аерозоль розпорошується в місцях найбільшого скупчення і переміщення комах. Недоліком аерозолів є їх токсичність, тому їх необхідно використовувати за відсутності людей та свійських тварин.
 2. Гель. Наносяться гелі також у місцях, де найчастіше зустрічаються таргани. До переваг такого засобу слід віднести їхню нешкідливість для людини та її вихованців.
 3. Крейда. Вважається найвідомішим засобом знищення шкідників. Для обробки необхідно намалювати лінії на задніх стінках меблів, на плінтусах, підлогах та в кутах кімнати. Недоліками крейди є необхідність неодноразової обробки поверхонь та сліди, лінії, які псують зовнішній вигляд вашого приміщення.
 4. Пастка. Являє собою невеликий притулок, в якому розташована липка та приємно пахнуча субстанція. Зазвичай для невеликого приміщення достатньо 4-5 таких пасток, встановлених у місцях найбільшого перебування тарганів. Такі засоби рекомендується застосовувати у приміщеннях з невеликою кількістю комах.
 5. Відлякувачі. Це невеликі пристрої, що випромінюють ультразвукові хвилі (висока частота). Таргани від відлякувачів не гинуть, а уникають приміщень із такими засобами.

Проблема у всіх перерахованих вище засобах у тому, що вони не є стовідсотковим способом знищення тарганів. За допомогою цих засобів можна знищувати полчища комах, але повністю позбавитися їх у вас навряд чи вийде.

Єдиним вірним способом знищити всіх паразитів у вашому будинку є виклик спеціаліста-дезінсектора. Спеціалізовані компанії, що надають подібні послуги мають найефективніші засоби, здатні вивести тарганів практично за одну обробку. Професійні винищувачі комах мають необхідний досвід, вони знають усі затишні місця, де можуть ховатися таргани. Звертаючись до професіоналів, ви гарантовано позбавитеся надокучливих тарганів.

 

Перезвоните мне!